۴.۸/۵ - (۳۰ امتیاز)

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

 پکیج تصفیه فاضلاب انسانی یک تصفیه خانه کامل با تمام واحدهای فرایندی ولی در ابعاد کوچکتر می باشد ، واحدهای هواداری، ته نشینی، کلرزنی و مخزن ذخیره لجن است. پکیج تصفیه فاضلاب جهت تصفیه فاضلاب های بهداشتی در مجتمعات مسکونی و اداری و همچنین کمپهای گردشگری و… می باشد.

فاضلاب انسانی به دلیل دارا بودن انواع باکتری و مواد شوینده برای محیط زیست بسیار خطرناک است. این فاضلاب می‌تواند هم برای گیاهان و حیوانات و حتی انسان‌ها مضر باشد. در صورتی که فاضلاب انسانی، تصفیه نشود، آب آلوده وارد آب‌های سطحی و زیر سطحی شود.

در سال‌های اخیر با توجه به رشد روز افزون جمعیت و متقابلا افزایش تولید فاضلاب استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب  ( پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی) در محل های مسکونی مانند کمپ ها روستاها استراحت گاه های بین راهی اهمیت بالایی پیدا کرده است.

پکیج های تصفیه فاضلاب انسانی تولیدی شرکت زلال آب پارتاک همانند یک تصفیه خانه کامل می باشد و شامل تمامی مراحل تصفیه مانندِهوادهی ته‌نشینی گندزدایی و فیلتراسیون است.

نوع دستگاه متریال مصرفی
پکیج تصفیه فلزی فلز ST۳۷، محافظ رنگ، اپوکسی میو ، کولتار اپوکسی، پلی اورتان
پکیج تصفیه پلی اتیلن پلی اتیلن، دو جداره
پکیج تصفیه کامپوزیت یا فایبرگلاس فایبرگلاس، استراکچر فلزی، پوشش اپوکسی، 
پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

پکیج تصفیه فاضلاب جهت تصفیه یا پیش تصفیه پساب بهداشتی یا صنعتی جهت استفاده مجدد در کشاورزی یا صنعت

شامل بلوئر پمپ دیفیوزر تابلو برق، لجن خشک کن یا آبگیر لجن ،پکیج تزریق ،میکسر

تصفیه فاضلاب انسانی بعلت بار آلودگی آلی زیادی که دارد باعث آلودگی آب های سطحی و زیر سطحی می گردد.

تصفیه فاضلاب صنعتی بعلت بار آلودگی آلی و معدنی زیادی که دارد باعث آلودگی آب های سطحی و زیر سطحی می گردد.

آبیاری فضای سبز ،کشاورزی ،استفاده مجدد در صنعت

جهت دریافت مشاوره و خرید پکیج تصفیه فاضلاب انسانی با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰ – ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷

تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب، فرایندی است که طی آن آلاینده ها، مواد شیمیایی و باکتری های خطرناک برای انسان با روشهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از فاضلاب حذف می شوند و در نهایت پساب تصفیه شده می تواند بدون ایجاد خطر و آلودگی برای مصارف کشاورزی استفاده و یا به چاه جذبی یا نهر ها ریخته شود.
روش های مختلف برای تصفیه فاضلاب وجود دارد که با توجه به نوع فاضلاب، میزان تصفیه مورد نیاز، فضای موجود و… تعیین می شود.
( معمولاً فاضلاب های صنعتی آلودگی بیشتری داشته و تصفیه آن ها فرایند پیچیده تری نسبت به تصفیه فاضلاب های بهداشتی دارد.)
تصفیه خانه های فاضلاب به دو دسته تقسیم می شوند:
۱.تصفیه خانه های گسترده:
در این نوع تصفیه خانه ها به حوضچه های بی هوازی با عمق زیاد و حوضچه های هوازی با عمق کم نیاز داریم.
در این حوضچه ها، جلبک هایی رشد میکنند که به آب اکسیژن می دهند و به تجزیه کمک می کنند.
از مزایای این روش می توان به تولید کمتر لجن اشاره کرد.
این نوع تصفیه خانه ها به فضای بیشتری نسبت به تصفیه خانه های فشرده نیاز دارند زیرا در این روش همواره به یک مخزن ذخیره فاضلاب نیاز داریم تا برای مدت طولانی (حدود ۳ ماه) فاضلاب در آن ذخیره شده و وارد حوضچه ها نشود.
از معایب این نوع تصفیه خانه می توان به کیفیت پایین پساب خروجی و آشغال فضای بیشتر اشاره کرد.
۲.تصفیه خانه های فشرده:
این نوع تصفیه خانه ها نسبت به تصفیه خانه های گسترده فضای کمتری اشغال می کنند و کیفیت پساب خروجی بالاتری دارند.
به طور کلی فرایند تصفیه فاضلاب در این نوع تصفیه خانه ها به سه مرحله تقسیم می شود:
*مرحله اول:
فیزیکی (مکانیکی) که طی آن آشغال های درشت فاضلاب جدا شده، رسوبات سنگین ته نشین، و برخی جامدات معلق که مسبب کدورت آب هستند جدا می شوند.
*مرحله دوم:
بیولوژیکی که طی آن تجزیه مواد آلی توسط میکرو ارگانیسم هایی که به اکسیژن نیاز دارند صورت می گیرد.
در مراحل مختلف تصفیه، مرحله تصفیه بیولوژیکی، هم از نظر اهمیت برای فرایند و هم از نظر هزینه و پیچیدگی مرحله اصلی تصفیه است.
در واقع، در فرایند بیولوژیکی، بیشتر مواد آلی موجود در فاضلاب توسط باکتری ها مصرف می شود که از آن برای ساخت سلولهای خود در طول رشد و تولید مثل در فاضلاب استفاده می کنند.
این باکتری برای رشد مناسب به مواد آلی موجود، مواد مغذی (نیتروژن و فسفر) و اکسیژن نیاز دارد.
مواد آلی و مواد مغذی معمولاً در فاضلاب به وفور یافت می شوند و این ها همان موادی هستند که  می‌خواهیم آنها را از فاضلاب حذف کنیم، در حالیکه عامل محدود کننده میزان اکسیژن محلول در فاضلاب است، زیرا میزان اکسیژن مورد نیاز باکتری ها بیشتر است، پس لازم است که اکسیژن به طور فعال وارد فاضلاب شود.
در این فرایند هوا به صورت مکانیکی و به مقدار زیاد به حوضچه هوادهی پمپ می شود و میکروارگانیسم ها شروع به تجزیه ترکیبات آلی و مواد مغذی فاضلاب میکنند.پس از آن، پساب از قسمت هوادهی به قسمت ته نشینی منتقل می شود. بخشی از لجن تشکیل شده برای حفظ تعادل در تصفیه خانه، به قسمت هوادهی بازگردانده می شود.
در این مرحله پساب شفاف تری به دست می آید.
*مرحله سوم:
شیمیایی که طی آن می توان از مواد شیمیایی برای ایجاد تغییراتی در آلاینده ها استفاده کرد که باعث افزایش حذف آنها توسط فرایند های فیزیکی می شود. (مراجعه به انعقاد و لخته سازی)
در این مرحله با حذف نیتروژن و فسفر و مواد جامد باقیمانده در پساب و ضدعفونی کردن آن با کمک مواد شیمیایی، کیفیت پساب تا حدی بالا می رود که بتوان از آن برای کشاورزی استفاده کرد.
در این نوع تصفیه خانه ها، کارشناسان با توجه به پساب و موارد استفاده از آن، از فیلتراسیون های مختلفی استفاده می کنند.
کارشناسان شرکت زلال آب با توجه به نوع فاضلاب، میزان فاضلاب، میزان تصفیه مورد نیاز شما و فضای موجود ، تصفیه خانه های فشرده را در قالب پکیج های تصفیه فاضلاب به شما ارائه می دهند.
پکیج تصفیه فاضلاب اصفهان
پکیج تصفیه فاضلاب اصفهان

انواع پکیج تصفیه فاضلاب از نظر جنس بدنه

 پکیج تصفیه فاضلاب فلزی،
در این پکیج بدنه از جنس فلز ST37می باشد و بدنه دارای محافظ رنگ شامل یک لایه زینک ریچ یک لایه اپوکسی میو یا میانی و لایه آخر کولتار اپوکسی میباشد و قسمت بیرونی شامل یک لایه زینک ریچ و یک لایه اپوکسی میو یا میانی و لایه آخر پلی اورتان میباشد.

– پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن،

جنس بدنه این پکیج از پلی اتیلن می باشد پلی اتیلن آن به صورت دو جداره است و دارای دو مدل دفنی و غیر دفنی می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب کامپوزیتی یا فایبرگلاس

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی کامپوزیتی یا فایبرگلاس شامل استراکچر فلزی از پروفیل یا ناودانی با پوشش اپوکسی یا گالوانیزه گرم و جنس بدنه از فایبرگلاس می باشد که از بهترین الیاف ها و رزین مرغوب استفاده می‌‌شود و در نهایت یک لایه ژلکوت روی فایبرگلاس را می پوشاند.

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

ایستگاه پمپاژ٬ آشغالگیر٬ هوادهی٬ ته نشینی٬ کلرزنی٬ هاضم لجن٬ فیلتراسیون اختیاری

– ایستگاه پمپاژ شامل یک مخزن متناسب با دبی فاضلاب، لجن کش، آشغالگیر سبدی یا میله ای می باشد.

– قسمت هوادهی که شامل لوله های توزیع و دیفیوزر های حباب ریز و بلوئر می باشد .

– قسمت ته نشینی که شامل لاندر و ویناچ و ایرلیفت پمپ می باشد.

– قسمت کلر زنی که شامل مخزن آماده سازی کلر دوزینگ پمپ می باشد.

– فیلتراسیون که به صورت اختیاری و جهت استفاده مجدد از پساب.

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی
پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

جهت دریافت مشاوره و خرید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰ و ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷

آلودگی آب های زیرزمینی

هرگونه افزودن مواد نامطلوب به آب های زیرزمینی ناشی از فعالیت های انسانی، آلودگی آبهای زیرزمینی را در پی دارد. آب های زیرزمینی اثرات آلودگی ها را بسیار فراتر از محل آلودگی اصلی پخش می کنند.  هنگامی که یک سفره آب زیرزمینی آلوده می شود ممکن است برای چندین دهه غیر قابل استفاده باشد.
آبخوان یا سفرهٔ آب زیرزمینی یک لایهٔ آبدار زیرزمینی است که در لایه‌های تحکیم نیافته (گراول، ماسه و سیلت) یا در سنگ‌های دارای درز و شکاف ایجاد می‌شود. این آب می‌تواند از طریق چاه بهره‌برداری شود. آبخوان ناتراوا و آبخوان کم‌تراوا، نام‌های است که به لایه‌های آبدار با درجات مختلف قابلیت آب دادن و ذخیره‌سازی داده می‌شود.
پاکسازی آلودگی آبهای زیرزمینی بسیار دشوار و گاهی غیر ممکن است. از جمله مهمترین منابع آلودگی آبهای زیرزمینی میتوان به فاضلاب های بهداشتی-انسانی و فاضلاب های صنعتی اشاره کرد که به تعداد زیادی در سراسر کشور وجود دارند و می توانند مشکلات آلودگی جدی ایجاد کنند و آبهای زیرزمینی را برای استفاده نامناسب کنند.
آلودگی ها مدتها بعد و فقط زمانی تشخیص داده می شوند که مصرف کنندگان آب های زیرزمینی در معرض خطرات سلامتی قرار بگیرند. (البته برای جلوگیری از این مشکل معمولاً آب ها را قبل از مصرف مورد آزمایش قرار میدهند.) هزینه تصفیه کردن منابع آب آلوده معمولاً بسیار زیاد است. 
آبهای زیرزمینی آلوده با ورود به تالاب ها، رودخانه ها، نهرها و دریاچه ها باعث آلودگی آنها نیز خواهند شد. حفاظت از منابع آب زیرزمینی یک امر ضروری است، چون آب های زیرزمینی به طور حیاتی به منابع آبهای سطحی متصل است.
آبهای زیرزمینی به قدری آهسته حرکت می‌کنند که بروز مشکلات مدت زیادی طول میکشد. به همین دلیل و از آنجایی که پاکسازی یک سفره آب آلوده بسیار هزینه‌بر است و حتی با وجود هزینه زیاد، گاهی غیر ممکن است؛ ترجیحا باید از وقوع آلودگی در وهله اول جلوگیری شود.
از جمله تجهیزات لازم برای جلوگیری از ورود آلودگی های فاضلاب های صنعتی و فاضلاب های بهداشتی-انسانی به آبهای زیرزمینی میتوان به چربی گیر ها، سپتیک تانک ها و پکیج تصفیه فاضلاب اشاره کرد.
شرکت زلال آب هم به عنوان جزیی از این جامعه با بکار گیری متخصصان و مشاوران قدمی در این راستا برداشته و با تصفیه انواع فاضلاب و جلوگیری از ورود آلودگی به آبهای زیرزمینی، از آسیب به این آبها جلوگیری می کند.

انواع روشهای تصفیه فاضلاب بهداشتی 

برای تصفیه فاضلاب روش های متفاوتی وجود دارد که با توجه به ماهیت فاضلاب انتخاب می گردد روش های رایج تصفیه فاضلاب بهداشتی روش لجن فعال با هوادهی گسترده EAASو روش تصفیه بیولوژیکی لجن فعال رشد چسبده معلق MBBR

 روش تصفیه فاضلاب لجن فعال با هوادهی گسترده

فرایند تصفیه لجن فعال با هوادهی گسترده همانند فرایند لجن فعال است با این تفاوت که با افزایش زمان ماند هیدرولیکی و بالا بردن عمر لجن مشکلات این روش اصلاح شد این تغییرات باعث شد که میزان لجن دفعی بسیار کاهش پیدا کند همچنین مقاومت این سیستم نسبت به نوسانات کیفی و کمی فاضلاب ورودی بالا برود انعطاف پذیری این سیستم باعث شده که در دنیا از این روش تصفیه برای انواع فاضلابهای بهداشتی و صنعتی استفاده گردد.

از مزایای روش تصفیه لجن فعال هوادهی گسترده:

۱- میزان لجن کمتر ۲- کاهش قابل توجه به بوی بد ۳- مقاوم در برابر شوک ها و تغییرات کیفی و کمی فاضلاب

روش تصفیه بیولوژیکی لجن رشد چسبیده معلق

این روش تصفیه جهت تجزیه مواد آلی ناپایدار و تصفیه فاضلاب استفاده می شود. در این روش با پر کردن مخزن هوادهی با پکینگ های معلق و اکسیژن رسانی به منظور رشد میکروارگانیسم ها مواد آلی موجود در فاضلاب توسط میکروارگانیزم ها مصرف شده و بار آلودگی فاضلاب یا همان BOD کاهش می یابد در واقع پکینگ های معلق میزان میکروارگانیزم ها را افزایش داده و راندمان تصفیه فاضلاب افزایش می یابد از طرف دیگر باعث کاهش حجم مخازن هوادهی می گردد.

مزایای تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال در مقایسه با سایر روش ها:

– در صورت بهره برداری مناسب میزان BOD بسیار پایین آمده و جامدات کل بیشتر از ۹۰ درصد کاهش می یابد.
– سرمایه گذاری اولیه آن نسبت به دیگر روش های تصفیه بیولوژیکی پایین تر است.
– به علت پایین بودن بار آلی آب خروجی از پکیج می توان آن را در مزارع کشاورزی و … استفاده نمود.
– این روش فاقد بو نامطبوع است.

براورد قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج های تصفیه فاضلاب با توجه به کیفیت و کمیت آن طراحی و در ظرفیت های مختلفی ساخته می شوند. با توجه به نوع متریال بدنه و تجهیزات مختلف نیاز به آنالیز دقیقی دارد و برای اطلاع از قیمت با شرکت زلال آب پارتاک دپارتمان فنی مهندسی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از قیمت پکیج تصفیه فاضلاب و دریافت مشاوره  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن:   ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ – ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰ 

سایر محصولات و تجهیزات تصفیه خانه

پکیج تصفیه فاضلاب در اصفهان

پکیج تصفیه فاضلاب جهت انجام فرایند تصفیه فاضلاب ایجاد شده و قابل استفاده در کارخانجات، مجتمع های اداری و مسکونی است. شرکت زلال آب پارتاک ارائه کننده انواع پکیج تصفیه فاضلاب در اصفهان می باشد.  این محصول قابلیت این را دارد که با انجام فرایندهای واحدهای هواداری، ته نشینی، کلرزنی و مخزن ذخیره لجن در ابعاد کوجک، بتواند فاضلاب تولید شده را تصفیه نموده و آب خروجی عاری از هرگونه بو و ناخالصی را در اختبار ما قرار دهد.

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی تولیدی شرکت زلال آب همانند یک تصفیه خانه کامل می باشد و شامل تمامی مراحل تصفیه مانندِهوادهی ته‌نشینی گندزدایی و فیلتراسیون است.

جهت دریافت مشاوره و خرید پکیج تصفیه فاضلاب انسانی با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰ و ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷